HAKKIMIZDA

Eskişehir’in tarihi ve kültürel varlıklarını tanıtmak ve yaymak, özellikle pandemi dönemi ile kullanım alanı giderek artan çevrim içi uygulamalara örnek teşkil etmek, uzaktan da olsa sanatsever ile sanatçı ve eserlerinin buluşmasına vesile olmak amaçlarıyla Eskişehir Valiliği tarafından oluşturulmuş olan sanalsergi.org, kurumlarımızın ve sanatçılarımızın belli kategorilerde, uygun görülecek eserlerden oluşan sergilerini yayınlayabileceği ücretsiz bir çevrim içi platformdur.

Siteye üye olarak sergi açabilmek ve sergiye eser ekleyebilmek için e posta yoluyla iletişime geçilmelidir. Üyelik işlemlerini tamamlayan üyeler sergilerini açabilmek için, site üst kısmında bulunan giriş yap linkinden kendilerine sağlanan kullanıcı bilgileri ile giriş yapmalıdırlar.

İlerleyen tarihlerde açılacak olan sergilerin duyuruları, ana sayfada slayt bölümünde gösterilmektedir. Sergileri açmak için ilgili formun lansman tarihi bölümüne serginin yayına gireceği tarihi ve serginin lansman fotoğrafını veri girişi yapılması gerekmektedir. Talep edilmesi halinde sergi yayından kaldırılacaktır.

Sitede yer alan eser fotoğraflarının telif hakları, eser sahiplerine ait olup, eser sahibinin yazılı izni olmadan kullanılmamalıdır. Bu bağlamda eser sahipleri telif hakkı talep edebilirler.

Sanal Sergi platformu sahibi Eskişehir Valiliği gerektiğinde sergileri kapatma, eserleri kaldırma hakkına sahiptir. Site üyeleri bu şartları kabul etmiş sayılırlar.